דפנה פלדמן, ילידת 1972, נולדה וגדלה בבית ציוני דתי בירושלים. שירתה צבא כחברת גרעין נח"ל של נוער רץ. בעברה, מורה לקולנוע, מנהלת קהילה רפורמית, מנחת סדנאות ביבליותרפיה לחולי טרשת נפוצה וקואוצ'רית. בוגרת 'סדנאות הבית' של אשכול נבו ואורית גידלי וסדנת 'לכתוב את עצמי' של עומר ברק ורענן שקד.

יצירה

סיפוריה של דפנה זכו בשלל תחרויות סיפורים קצרים. בשנת 2019 זכתה במקום ראשון בתחרות פרס אלמוג לסיפורים קצרים, על סיפורה "קדיש יתום".

סיפורים ושירים של דפנה מפורסמים תדיר בכתבי עת שונים ובאנתולוגיות מודפסות. אחת מהן, Zion's Fiction צפויה לצאת לאור בספטמבר 2021 בארה"ב, בשפה האנגלית. כמו כן, יש לה טור קבוע בשם "קיתון ההמון" ב"קול ההמון", כתב עת מקוון לספרות אמנות, הגות ותרבות. בימים אלה דפנה עוסקת בכתיבת תסריט לסרט עלילתי באורך מלא. ספר שירים פרי עטה – בכתובים.

"כורמיזא", ספרה הראשון, הוא אסופת סיפורים המכילה 27 ממיטב סיפוריה. הספר זכה לעניין רב עוד טרם צאתו, ואף זכה לחוות דעת אוהדת והחמה מהסופרת ליהיא לפיד ולתשבחות מסוקרים.

השראה

כתיבתה של דפנה היא תוצר של תמהיל תרבותי מגוון, מכל סוגי האמנות. בבית ילדותה נחשפה להרבה אינטלקט באומנות, מוסיקה קלאסית וספרות, לרבות ארון הספרים היהודי שהשפיע עליה רבות. בספרות זו מצאה עושר של שפה, עומק וחכמה רבה, והיא מאמינה שהספרות היהודית, על כל גווניה, היא הבסיס לכל הספרות והשירה התרבותית שלנו עד היום.

בין הסופרים, המשוררים והמשוררות שהעניקו לה השראה: ש"י עגנון, בשביס זינגר, ויקטור פרנקל, פרימו לוי, ק. צטניק, יהונתן גפן, וכן גרסייה מרקס, מחזות של ברטולד ברכט, הנריק איבסן וטנסי ויליאמס ושירה של רוברט פרוסט ואמילי דיקנסון, יהונתן גפן, אווה קלפי וזלדה.

הרבה מכתיבתה של דפנה מגיעה גם מהמסך הגדול. אביה, חובב קולנוע מושבע גידל אותה על קלסיקות, כגון: אורסון ווילס, היצ'קוק, בוגארט, מערבונים, האחים מרקס, מל ברוקס ו"מרד על האונייה פטיומקין".

חיים

דפנה מתגוררת במושב בשפלה, עם בעלה, 4 ילדים ושלל חיות מחמד. כך, כשהיא לא כותבת, היא עסוקה בהכנת הרבה אוכל, טיפול בהררי כביסה, מתן שירותי הסעה וחיפוש אחר זמן שקט לכתוב.

דפנה פלדמן - 01
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן